Užitečný pomocník pro zjišťování informací v OR
Obchodní rejstřík firem vyhledávání

Sbírka listin u obchodního rejstříku

Veděli jste, že v OR můžete nahlédnout do sbírky listin (dále jako SL), kde můžete najít důležité listiny, které jsou zveřejněné.
Mohou být například zakladatelské dokumenty, účetní závěrka – rozvaha, výkaz zisku a ztrát a příloha k účetní závěrce z jednotlivých let. Listiny uveřejněné ve sbírce listit jsou přístupné přes internet, pokud jsou ve zdigitalizované podobě. U starších listin můžete najít poznámku, že nebyly dosud zdigitalizovány.

Postup pro prohlížení si SL:
Zadejte údaje do vyhledávacího formuláře stejně jako je popsáno na hlavní stránce. Po kliknutí na tlačítko vyhledat se vám zobrazí výpis osob zapsaných v OR a zde kliknete u vybrané firmy na odkaz sbírka listin. Poté se Vám otevře stránka s přehled informací o firmě a zde si vyberte listinu, kterou chcete prohlédnout a klikněte na její číslo, jež je vlevo od ní. Otevře se stránka s informacemi a v dolní části stránky najdete část PDF podoba a zde klikněte na na označení velikosti souboru, to umožní její prohlednutí.

Jak posílat do SL:
Existuje několik možností. Za nejjednodušší považujeme odesílání prostřednictvím datové schránky. Ostatní jsou popsány na portálu justice.cz